Kekemelik Neden olur?

Kekemelik Neden olur?

Özellikle çocukluk dönemlerinden başlayarak ilerleyen süreçlerde nefesi doğru kullanamama gibi problemler ile akıcı konuşma sağlayamama, konuşmalarda sürekli hata yapma,  geciktirme ve kelimeleri takılı kalarak sürekli tekrar etme yönündeki konuşma bozukluklarına kekemelik denilmektedir. Kekemelik belli başlı travmalardan oluşabilmektedir.

Kekemeliğe yol açan birçok kaygı verici ağır ve ani duygu değişimleri bulunmaktadır. Bu gibi durumlar karşısında bireylerin kekeleme konuşma bozukluğu ya da hiç konuşmama gibi problemlerle karşılaşması görülebilir. Bu durumdan büyük ölçekte psikolojik bozukluklar veya travmalar nedeniyle uzun yılan kalıcı seyredebilir. Bu nedenle kekemeliğin ortaya çıktığı ve tespitinin yapıldığı andan itibaren özel konuşma  eğitimi uygulanarak kekemeliğin aşılması gerekmektedir.

Kekemelik Nasıl Geçer?

Kekemelikten kurtulabilmeniz için herhangi bir ilaç veya ameliyat yöntemi bulunmamaktadır.

Özellikle kekemeliği psikolojik olması nedeniyle, kişiye özel  konuşma eğitimi programlarının uygulanması günümüzde kekemelikten kurtulmak için tek yöntem olarak bilinmektedir.

Akıcı konuşma eğitimleri  ne zaman başlar

Kekemeliğin durumu seyri gözlemlenerek ortaya çıkmasından 3 ila 6 ay süre zarfı içerisinde başlatılmaktadır. Ancak bireylerde kekemeliğin herhangi bir geçmişi var ise aile içerisinde böyle bir bilgiye ulaşılabiliyorsa bireyin bu kekemelik problemlerinden bir an önce kurtulabilmesi için geciktirilmeden Akıcı konuşma eğitimlerine  başlatılması gerekmektedir. Akıcı konuşma eğitimleri süreci ve kekemeliğin geçmesi bireylerin kişisel özelliklerine kekemeliğin şiddetine. Akıcı konuşma eğitimleri programının yoğunluğuna ve düzenli ilerleyişine bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Gaziantep güzel konuşma merkezi, GAZİANTEP kekemelik, Gaziantep kekemelik kursları fiyatları, konuşma terapisi veren devlet hastaneleri Gaziantep, Gaziantep’te dil terapisti, ARTİKÜLASYON, beden dili, beden dili nasıl kullanılır, Kilis kekemelik tedavisi, Gaziantep konuşma bozuklukları, Kekemelik, Kahramanmaraş kekemelik merkezi tedavisi, Kahramanmaraş dil terapisti, Kilis dil terapisti, Osmaniye kekemelik tedavisi, YANLIŞ TELAFUZ, kekemeliğin diğer adı, TUTUKLUK, Gaziantep kekemelik duası, Kilis kekemelik merkezi tedavisi,

 

 

Bir cevap yazın